DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno si nalievajú už aj v Estónsku!

11. 01 2017 07:00 | Lukáš Kočišek
Búrlivé víno - Martin (Juraj Loj) a Nina (Nela Pocisková)
Búrlivé víno - Martin (Juraj Loj) a Nina (Nela Pocisková) Foto: TV Markíza

Pozrite si, ako estónska televízia láka divákov k sledovaniu slovenského seriálového hitu! (video vo vnútri)

Obľúbený rodinný seriál Búrlivé víno si už niekoľko dní vychutnávajú aj diváci v najsevernejšej z pobaltských krajín - v Estónsku. Tamojšia televízia Kanal 2 začala slovenský seriálový hit vysielať v stredu 4. januára 2017 pod názvom Armastuse maitse (Chuť lásky).

Nela Pocisková, Juraj Loj, Emil Horváth, či Monika Hilmerová robia Estóncom spoločnosť každý pracovný deň o 17:00. Pozrite si upútavku, ktorou ich lákali k sledovaniu seriálu pred jeho štartom.

 

Zaujímavosťou je, že po Búrlivom víne nasleduje ďalší na Slovensku mimoriadne obľúbený seriál - turecké Vymenené životy.

Stanica si zatiaľ kúpila práva na odvysielanie prvej 109-dielnej série tohto úspešného seriálu. Keď si získa srdcia estónskych divákov, môžu od distribučnej spoločnosti Beta Film kúpiť aj nasledujúce sezóny.

Estónsko však zďaleka nie je prvou krajinou, do ktorej zavítali hrdinovia Búrlivého vína. Od konca mája 2016 sa pod názvom Bor, mámor, szerelem (Víno, opojenie, láska) vysielal v susednom Maďarsku na stanici Story 4.

Usodno vino - slovinská adaptácia seriálu Búrlivé víno
Foto: Pop TV
 

Naša sesterská televízia Pop TV v Slovinsku si dokonca nakrútila vlastnú adaptáciu seriálu pod názvom Usodno vino (Osudové víno) s tamojšími hereckými hviezdami. Od 2. septembra 2015 s obrovským úspechom odvysielala už tri série, na ktoré od 23. januára 2017 nadviaže štvrtá.

Formátové práva, teda licencia na adaptáciu seriálu, boli predané aj do Nigérie a Latinskej Ameriky. Pôvodná markizácka verzia sa dostala dokonca až do ďalekého Vietnamu.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na