28. 03 2017 10:30 | Natália Bačíková

Čo ich spája okrem seriálu?

Okrem herectva sa venujú aj inému povolaniu.

Emil Horváth, Ľuboš Kostelný, Marek Majeský
Emil Horváth, Ľuboš Kostelný, Marek Majeský Foto: TV Markíza
Každý z nás mal svojho obľúbeného učiteľa a možno aj takého, na ktorého by najradšej zabudol. Títo páni herci, dobre známi aj z Búrlivého vína, majú dnes - v Deň učiteľov - dôvod oslavovať. Sú totiž pedagógmi na VŠMU. S nami sa pri tejto príležitosti porozprávali na tému učiteľstva. A my im, rovnako ako všetkým učiteľom, prajeme všetko najlepšie!

Marek Majeský sa za typického učiteľa nepovažuje. Hercom aj učiteľom sa podľa vlastných slov stal náhodou, no neľutuje. Dnes herectvo učí, je teda už aj kolegom tých, ktorí učili jeho. Aký je to pocit a ako zvláda všetky svoje aktivity? Pozrite si video a dozviete sa viac:

 

Pedagógom je už piatym rokom aj Ľuboš Kostelný. K učiteľstvu ho priviedol režisér, skladateľ a pedagóg, dnes už zosnulý Peter Mankovecký. Ľuboš nám prezradil, prečo ho práca so študentami tak baví a aj to, pred čím má v škole najväčší rešpekt? Sledujte video:

 


Kostelného žiačkou je aj Dominika Žiaranová. "Som vďačná, že je mojím pedagógom práve Ľuboš. Vážim si ho ako herca, ktorý vie obsiahnuť tak komediálnu polohu, ako aj tragickú. Je ľudský, nestavia sa do nadradenej polohy, vždy pomôže a vytvára atmosféru, že sme rovnocenní kolegovia," hovorí na adresu svojho obľúbeného učiteľa Dominika.
"Všetkým učiteľom prajem veľa energie a radosti. Z môjho pohľadu je to nádherné a zároveň náročné povolanie. Želám im, aby sa im tá energia, ktorú žiakom dávajú rovnako vracala," odkázala Dominika všetkým učiteľom.

Emil Horváth ml. síce už neučí, no na Vysokej škole múzických umení pôsobil viac ako tri dekády a bol vyznamenaný titulom profesor. V rozhovore priznal, aké je to hrať po boku svojich študentov alebo dokonca v ich réžii. A prečo dnes učitelia nemajú veľký dôvod na oslavu? To priznal tu:

 Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.