DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno: 379. a 380. epizóda

02. 10 2018 16:30 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Marko Kramár
Búrlivé víno, Marko Kramár

Jurko zmizol z nemocnice. Peter sa s mamou porozpráva o odchode na Moravu.

379. epizóda
Kramer sa dozvie o zrušenom obchode a má nápad, ako by mohol Vinárstvu pomôcť. Ponúkne Eve a Slávovi svoj kontakt na odberateľa vína. Slávo je nadšený, že sa situácia vyrieši, ale Eva má o Karolovej nezištnej pomoci pochybnosti. Chce vedieť, či jej Karol pomáha preto, že k nej ešte stále niečo cíti.

Peter sa s mamou porozpráva o odchode na Moravu. Cíti, že mama na Evu žiarli, liečenie na Morave bol predsa jej nápad. Peter sa Evy zastáva, manželia by pri seba mali držať v dobrom aj zlom, čo Viera nakoniec uzná. Kramer medzitým manipuluje Sláva, aby nedovolil Eve odísť s Petrom.

Jurko má problém, ale odmieta sa s ním zveriť sestričke, dožaduje sa Martina. Lenže Martin bol súrne odvolaný na konzílium do Bratislavy, takže za Jurkom sa vyberie Rita. Je presvedčená o tom, že problém vyriešila, keď sa zrazu od sestričky dozvedá, že Jurko zmizol z nemocnice. Sestra Lukášová a Rita vysvetlia Martinovi okolnosti, za ktorých Jurko zmizol. Martin sa bojí, že Jurka odviedla z nemocnice Naďa a chce zalarmovať políciu, lenže Rita je proti. Bojí sa, že by to mohlo uškodiť jej nemocnici. Martin sa na Ritu kvôli tomu nahnevá.


380. epizóda
Rite právnik ukáže zmluvu, ktorú podpísala s nebankovkou, ona to však považuje za podvod. Právnik jej sľúbi, že dá podpis preveriť grafológom, ale ak sa preukáže jeho pravosť, Rita má na krku obrovské dlhy. Rita sa snaží rozpamätať na moment, kedy by mohla také niečo podpísať a spomenie si, ako jej Michal pod zámienkou dovolenky nechal podpísať údajné poistné dokumenty. Rita sa teda vyberie za Michalom a na psychiatrii vyrobí škandál.

Jurko opúšťa nemocnicu a je konečne uvedený do svojho nového domova - k Martinovi a Nine. Martina a Ninu hneď prvý večer zaskočí otázkou, či im má hovoriť „mami" a „oci". Nina s Martinom ponechajú rozhodnutie na ňom...

Eva Prišla za Karolom riešiť biznis, ale Lýdia na ňu žiarli. Vystriehne chvíľu, aby s ňou mohla byť sama a otvorene jej povie o svojich obavách. Lýdia má pocit, že medzi Karolom a Evou je viac než len priateľstvo, ale Eva ju presvedčí, že jej jedinou a najväčšou láskou je Peter. Lýdia sa upokojí a robí všetko preto, aby zachránila svoje manželstvo. Karol ju necháva v ilúzii, že je všetko v poriadku a zatiaľ s Vavrom snová plán, ako na Evu. Lýdia objaví v ich spálni zabalený darček - červené rukavičky a teší sa, že jej Karol chce týmto spôsobom vyznať lásku. Keď ich však chce na druhý deň ukázať Inge zisťuje, že rukavičky zmizli...


Sledujte v stredu, 3. októbra, o 15.00 a vo štvrtok, 4. októbra, o 14.05, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na