DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno: 405. a 406. epizóda

19. 10 2018 16:10 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Poláková, Mitaš
Búrlivé víno, Poláková, Mitaš

Po pokuse o vraždu skončil Vavro v kóme. Rita pochopí, že Michal Kramerom manipuluje.

405. epizóda
Inge sa dozvedá, že Vavra zmlátili v sprchách v base. Robo po tejto informácii odmieta Inge ďalej pomáhať. O Vavra sa totiž zaujíma aj niekto iný, kto sa neštíti použiť najhrubšie násilie. Inge napokon uprosí Roba, aby jej vybavil návštevu Vavra vo väzenskej nemocnici. Tam zisťuje, že išlo o pokus o vraždu, po ktorom Vavro skončil v kóme.

Kramer prednesie Eve svoj návrh, ako si predstavuje záchranu ich podniku – odkúpi vo vinárstve podiel. Eva trvá na tom, že vinárstvo sa musí zaobísť bez takejto dotácie, lebo vie, že to robí len kvôli ich priateľstvu. Kramera sa Evino rázne odmietnutie dotkne. Eva váha, či urobila dobre, keď Kramerovu ponuku ani nezvážila, ale Peter ju podporí. Je rád, že sa nebude musieť o všetkom radiť práve s Kramerom.

Jurko chce pozvať na svoje narodeniny aj Naďu. Martin s Ninou mu to nakoniec dovolia, ale Naďa jeho úprimné pozvanie odmietne. Jurko dúfa, že sa stretnú aspoň v detskom centre, ale vychovávateľka im oznámi, že Naďa dala v centre výpoveď.

Malá Stela sa už pýta domov a Rita nevidí dôvod, prečo by ju nemohli prepustiť. Lenže Michal to zamietne. Kramerovi vysvetlí dôvody, pre ktoré by si Stelu ešte rád nechal na pozorovaní v nemocnici. Rita s jeho postupom nesúhlasí, ale Kramer sa jasne postaví na Michalovu stranu. Rita si začína uvedomovať, že Michal Kramerom manipuluje. Akoby nemala jej nemocnica dosť problémov, bežná kontrola odhalí, že niekto v nemocnici kradne nebezpečné lieky.


406. epizóda
Inge podplatí ošetrovateľa, aby strážili Vavra. Robo sa rozhodol, že v base už nebude pracovať. Inge sa to nepáči, stratila by tým svoju jedinú spojku. Ale Robo je rozhodnutý ochrániť svoju rodinu od možných komplikácií a dá v base výpoveď.

Eva sa chystá na stretnutie s Kramerom a novým klientom, Robo sa ponúkne, že postráži Sabínku. Peter sa Robovi vyžaluje, že trpí tým, že nemôže byť Eve oporou a jeho miesto v pracovnej oblasti zastal Kramer. Robo sa Petrovi ani nečuduje, že na Kramera žiarli, tiež s ním má svoje skúsenosti. Kramer si nenechá ujsť ani jednu príležitosť, aby Roba dourážal. Robo cíti z Kramerovej strany jasný záujem o Evu, preto sa rozhodne Karola s Evou sledovať.

Inge sa chce dozvedieť viac o Kramerovej kauze v Kosove, ale Lýdiu akákoľvek zmienka o Kosove rozruší. Za Lýdiou príde nešťastný Slávo, aby sa jej vyžaloval, ale Lýdia ho od seba odoženie. Vyvedie ho z jeho „omylu“- nie sú blízki priatelia. Slávo zostane Lýdiinou náhlou zmenou správania zaskočený a sklamaný. Ivanovi sa prizná, že nevie ako ďalej, lebo sa zamiloval do vydatej ženy.

Rite je celý prípad so zmiznutým liekom podozrivý. Keď si dá dokopy súvislosti, zostane jej jediný podozrivý – Michal. Rita má obavy, že kauza so zmiznutými liekmi nejako súvisí so Stelou, ale Erik to považuje za jej paranoju. Rita sa ide o účinkoch liekov poradiť s Martinom, ale ich rozhovor utne urgentný prípad zraneného dievčatka. Keď už to vyzerá, že vinník opäť zostane neodhalený, do jej kancelárie zavíta laborantka, ktorá má pre Ritu a Erika závažné informácie.


Sledujte v pondelok, 22. októbra, o 14.55 a v utorok, 23. októbra, o 13.55, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na