DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno: 411. a 412. epizóda

24. 10 2018 16:20 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Monika Hilmerová, Vlado Kobielsky
Búrlivé víno, Monika Hilmerová, Vlado Kobielsky

Eva oznamuje Kramerovi, že rodina chce fúziu. Rita je zúfalá a bojí sa Michala.

411. epizóda
Eva oznamuje Kramerovi, že rodina chce fúziu. Kramer im nechce dať svoj súhlas, kým nebude vedieť, čo si o tom myslí Peter. Eva prizná, že Petrovi o tom nehovorila, najprv chcela ponuku predostrieť jemu. Karol Dolinským rád pomôže, no Ivana zaujíma jeho motivácia. Karol ich presviedča, že vlastniť podiel vo vinárstve túžil už dávno. Evu teraz čaká najťažšia úloha – povedať to Petrovi.

Lýdia so Slávom zaspali v objatí, Lýdia panikári, lebo dnes majú ísť s Karolom po Stelu do nemocnice. Slávo by najradšej odišiel s Lýdiou navždy preč, no Lýdia toto riešenie zamietne. Lýdia napokon prichádza akurát včas, keď Eva a Ivan oslavujú s Karolom fúziu. Lýdia sa pripojí a Karolovi tvrdí, že Eva jej v ich dome už vôbec neprekáža.

Kramer oznámi Drahuši, že vstupuje do vinárstva ako spolupartner, robotníci sa začnú tešiť, že bude na odmeny, ale v tom príde Eva a ich radosť prekazí správou, že Peter fúziu odmietol. Drahuša a Váňa vyčítajú Petrovi, že myslí iba na svoje ego a nie na ľudí, ktorí sa pre neho v práci idú zodrať.

Michal sa vyzvedá od Stely, čo od nej chceli Rita a Erik. Je mu jasné, že malá Kramerová musí z nemocnice čo najskôr preč, inak je len otázkou času, kedy Rita s Erikom niečo zistia. Rita si zúfa, lebo so Stelou odchádza aj šanca získať dôkaz. Erik príde s návrhom, aby Kramerovi povedali o svojich podozreniach. Pre dcéru spraví čokoľvek a bude si to chcieť dať preveriť. Lenže Kramer ich obvinenia vysmeje a obviní ich z paranoje. Michalovi naznačí, že vždy bude stáť na jeho strane. Rita je zúfalá a bojí sa Michala. Ak vie, že po ňom išli, bude sa chcieť pomstiť. Erik Rite sľúbi, že ju ochráni.


412. epizóda
Peter Drahušu a Váňu v amoku vyhadzuje zo svojho domu. Viera sa Drahuše zastáva, považuje Petrov postoj za sebecký a zbabelý. Peter sa mame vyžaluje zo svojich pocitov a potom sa rozhodne konať. Sám príde Kramerovi ponúknuť fúziu. Eva je šťastná, že Peťo konečne dostal rozum, lenže on sa jej a Ivanovi prizná, že to všetko bola len fraška a hoci zmluvu podpísal, svoj postoj nezmenil. Nemieni sa zúčastniť ani oslavy, ktorú rodina chystá na počesť fúzie.

Erik vycúva z bozku s Ritou. Rita je z jeho správania zmätená, Erik sa jej snaží vysvetliť, že odkedy sú kolegovia, ich vzájomná situácia sa zmenila. Adele však prizná pravdu - na Rite mu záleží viac ako si pripúšťal. A práve preto žiada Adelu, aby mu pomohla zbaviť sa Oláha. Chce na neho nastražiť pascu, ktorá ho dostane rovno do basy a Rita bude mať konečne pokoj.

Nina sa od Adely dozvie, že všetky jej testy dopadli dobre, môže mať deti. Adela však navrhne, aby sa nechal vyšetriť aj Martin.

Michal stráca záujem o Jurkovo dedičstvo. Lesy totiž klesli na hodnote, lebo na celom území vyhlásili chránenú oblasť. Ak sa nebude na pozemkoch stavať, sú pre Karin s Michalom bezcenné a Naďa je pre ich ďalší biznis nezaujímavá. Michal ju vyhodí z jej nového bytu a Karin navrhne, aby Naďa vytiahla svoj najsilnejší tromf. Naďa teda vyhľadá Marina, aby mu povedala zásadnú pravdu o Jurkových rodičoch.

Inge si nepraje, aby sa Lýdia a Slávo stretávali v kaštieli. Inge sa snaží vyzvedať detaily o tajomstve Lýdie a Karola, od Sláva sa však nič nedozvie. On ju totiž prekukol. Inge mu pohrozí, že ak s ňou nebude spolupracovať, natrie jeho aj Lýdiu Kramerovi. Slávo sa tvári, že mu to neprekáža. Inge neváha otestovať jeho postoj a pod zámienkou vyláka Kramera z oslavy. Karol v kaštieli pristihne Lýdiu v Slávovom objatí...


Sledujte vo štvrtok, 25. októbra, o 15.05 a v piatok, 26. októbra, o 13.55, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na