DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno: 413. a 414. epizóda

25. 10 2018 16:30 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Poláková
Búrlivé víno, Poláková

Naďa Martinovi oznámi, že je Jurkovým otcom. Slávo chce za Lýdiu zabojovať, ale Kramer ho vyrazí.

413. epizóda
Naďa Martinovi oznámila, že je Jurkovým otcom, ale on jej neverí. Naďa mu pripomenie, čo sa stalo pred rokmi na chate, kde bol s nimi aj Vilo. Martin začína tušiť, že by to mohla byť pravda, ale odmieta ju prijať. Odrazu nevie, ako sa má k Jurkovi správať.

Slávo nechce odísť, chce za Lýdiu zabojovať, ale Kramer ho vyrazí. Lýdia sa obáva Karolovej reakcie, no ten ju prekvapí. Slávo mu je ľahostajný, ale zúri, pretože porušila ich dohodu. Inge pred Kramerom zaprie, že by vedela o ich vzťahu. Od Sláva si vymôže sľub, že nič Karolovi neprezradí.

Adela má z Erikových plánov, ako dostať Michala, veľké obavy. S jeho nápadom nesúhlasí, považuje ho za príliš nebezpečný. No nakoniec sa nechá zlomiť a prisľúbi mu spoluprácu – pre Ritu je totiž ochotná urobiť čokoľvek.

Nina je zvedavá, ako celú fúziu berie Ivan. Ivan to považoval za nevyhnutné riešenie, ale má obavy, či Kramer k Eve predsa len necíti niečo viac, ale Nina mu to vyhovorí. Eva navrhne Petrovi, aby spolu odišli na Moravu, no ten ju šokuje svojím postojom. Odmieta sa nechať upratať do zahraničia, chce vedieť, čo sa bude s firmou diať v Kramerových rukách. Eva je z neho zúfalá a ešte viac sa znepokojí, keď zistí, že profesorovi Boreckému neberie telefón a nedostavil sa ani na predoperačné vyšetrenia.

Slávo odmieta oslavovať vstup Kramera do podniku, Roško ho viniciach provokuje, tak mu Slávo jednu vrazí. Ivan je v šoku, keď sa dozvie, že Slávo napadol Roška. Lenže Slávo si už odmieta nechať diktovať od iných a tak odhodlane príde do Kramerovho kaštieľa a žiada Lýdiu, aby spolu odišli.


414. epizóda
Slávo príde pre Lýdiu a chce ju odviezť so sebou. Inge sa Kramerovi ospravedlňuje, že sa jej Sláva nepodarilo zadržať. Kramer jej dáva na výber – môže odísť so Slávom, ale Stelu už nikdy neuvidí. Slávo pochopí, že také niečo od Lýdie nemôže žiadať. Lýdia mu povie, že Stela je pre ňu všetkým, ale v kauze ich rozvodu nejde len o ňu. Kramer chváli Lýdiu, že sa rozhodla správne, ona mu vykričí, že je chudák, ktorý si kauzou Kosovo zničil život. Kramer pod návalom zlosti a emócií prekoná menší kolaps, preto k sebe zavolá Michala. Michal vyzvedá, čo ho tak rozrušilo a Kramer mu povie časť pravdy.

Martin je podráždený a Nina prestáva rozumieť jeho správaniu. Nazdáva sa, že to kvôli testom plodnosti, ktoré od neho žiadala. Nina mu sľúbi, že aj keby nemohol mať deti, bude ho milovať a bude stáť pri ňom. Martin jej nedokáže povedať, že ho v skutočnosti trápi niečo celkom iné. Zavolá kolegovi a požiada ho, aby mu urobil test otcovstva.

Inge Kramerovi navrhne, že Lýdiu niekam na pár dní zoberie, aby sa upokojila. Kramer ju najprv odmieta pustiť, ale Inge mu sľúbi, že dohliadne na to, aby ju Slávo nekontaktoval. Inge však dohodu poruší, Lýdiu opije a napriek jej zákazu zavolá Slávovi. Inge je ochotná urobiť všetko pre to, aby z nej ich rodinné tajomstvo dostala.

Peter Roba zamestnal vo vinárstve, aby strážil Karola a Evu. Evu to poriadne naštve a Petrovi za tento krok vynadá. Peter ale odmieta Roba na jej žiadosť prepustiť. Anna sa nemôže pozerať na to, ako sa Peter ničí a poriadne mu vyčistí žalúdok. Ak sa bude takto správať ďalej, jedného dňa nájde na stole rozvodové papiere.

Luteránová a Erik chystajú svoj veľký plán. Erikov telefonát Michala znepokojí. Rita netuší, čo sa s Erikom deje, no je sklamaná, že ju odmieta. Erik sa stretne s Michalom na odľahlom mieste a tvrdí mu, že má dôkaz o tom, čo urobil malej Kramerovej.


Sledujte v piatok, 26. októbra, o 15.05 a v pondelok, 29. októbra, o 14.00, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na