DOMA • PONDELOK - PIATOK • 14:15

Búrlivé víno: 417. a 418. epizóda

29. 10 2018 16:45 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Pocisková
Búrlivé víno, Pocisková

Erika prichytili so zbraňou v ruke a odvedú ho v putách. Martin nachádza Ninu v slzách...

417. epizóda
Erika prichytili so zbraňou v ruke a odvedú ho v putách. Erik sa na polícii márne obhajuje, vyšetrovateľ Lieskovský jeho verzii o pláne na Oláha neverí a odporučí mu psychiatra. Adela sa snaží Erikovi pomôcť tým, že potvrdí jeho výpoveď, aj keď sama vie, ako šialene to znie. Rita si sype popol na hlavu za to, že všetko pokazila. No utešuje sa tým, že Erikovi možno zachránila život.

Evu s Karolom si na vinárskom veľtrhu v Nitre fotia ako mieste celebrity. Kramer je rád, že jeho osoba pritiahla pozornosť na ich vinárstvo a má aj nový biznis-plán. Peter sa o tom dopočuje a požiada Roba, aby ho doviezol do firmy, lebo je zvedavý na Kramerovu stratégiu. Kramer mu hrdo predstaví svoj nový biznis-plán, ale Peter ho vysmeje.

Kosovský novinár Milan počul o Borodáčovi a jeho zaťovi Kramerovi, s ktorým predávali zbrane, ale Slávovi radí, aby radšej nepriznával svoju pravú identitu. Dá mu kontakt na istého Kovačiča, ktorého rodiny sa vojnové zločiny priamo dotkli. Slávo v prestrojení za novinára Hrona Kovačiča vyhľadá, no ten mu tvrdí, že o Kramerovi nikdy nepočul. Jeho vnučka Milica však niečo vie...

Naďa a Nina sa stretnú nad papierom o Martinovom otcovstve, keď Naďa príde pod zámienkou na návštevu. Naďa zmätenej Nine všetko potvrdí, no tvári sa, že nechce nijako ohroziť ich šťastné manželstvo. Martin sa po nočnej ponáhľa domov, aby mohli vyraziť na dovolenku, no Ninu nachádza v slzách, s „usvedčujúcim“ dokumentom v rukách...


418. epizóda
Martin sa dozvie, že Naďa už Nine povedala, kto je Jurkovým biologickým otcom. Nina mu vyčíta, že jej klamal, ale Martin sa bráni, že potreboval čas, aby sa s tým faktom zmieril. Teraz Nina žiada Martina o čas, aby mohla byť sama a všetko to spracovať. Nina odchádza a Martin sa jej to už ani nesnaží vyhovoriť. Naďa prezradí Karin, že chce Martina od Niny oddeliť a nanominovať sa do ich rodiny. Zisťuje, že sa jej plán začína napĺňať, keďže Nina odišla na dovolenku bez Martina. Martin však Nadi vynadá za to, ako sa zachovala a hatí jej nádeje, že raz budú šťastný pár. Nina sa v penzióne stretáva s dávnym známym Tomášom.

Kovačič pred vnučkou Kramera zaprie, hoci Milica trvá na tom, že si toho muža pamätá. Chce ho vypátrať a svedčiť proti nemu, ale Kovačič povie Milici pravdu: Kramer im za mlčanie roky platí. Milica je v šoku, že žijú z peňazí vraha jej matky. Navyše nájde Slávov pravý doklad totožnosti. Pochopí, že Slávo ich oklamal a začína sa o svoju rodinu báť.

Rita s Adelou sedia s právnikom Abrahámom, ktorý odporučí Rite zložiť za Erika Haladu kauciu. Rita je ochotná právnikovi zaplatiť akúkoľvek cenu, ak ho dostane z basy. Luteránová vie, že Rita nemá peniaze a nechápe, odkiaľ ich chce vziať. Rita zamýšľa vziať si ďalší úver, ale Adela príde s iným riešením - kauciu za Erika zaplatí ona.

Peter ide otvorene proti Kramerovi a očierni jeho biznis-plán. Eva sa snaží nájsť riešenie, preto navrhne, aby obaja vypracovali projekty, ktoré nechá anonymne posúdiť. Peter sa tvári, že ho Evin postup uráža, no Robovi prizná, že všetko robil natruc Kramerovi. Peter sa cíti odsunutý na druhú koľaj, preto sa rozhodne - už nebude čakať a dá sa operovať, napriek rizikám. Viera s Evou sa mu to snažia vyhovoriť, ale Peter im dá jasne najavo, že radšej bude riskovať smrť, ako by mal zostať invalidom do konca života. Eva je zúfalá, poprosí Kramera, aby zasiahol...


Sledujte v utorok, 30. októbra, o 15.35 a v stredu, 31. októbra, o 14.10, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na