Búrlivé víno cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 5:30 •

Búrlivé víno: 349. a 350. epizóda

07. 06 2022 06:15 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno: 349. a 350. epizóda
Búrlivé víno: 349. a 350. epizóda Foto: TV Markíza

Laura chce odísť zo školy. Rita sa vydáva. Ich veselie preruší Ritin právnik.

349. epizóda
Laura matku presviedča, že ju škola vo Viedni nebaví, ale Eva je zásadne proti Laurinmu odchodu zo školy. Laura sa utiahne do seba a odmieta jesť. V amoku vyletí na Vieru, ktorá k nej volá Evu. Laura sa mame napokon prizná, že jej o incidente s Hansom klamala.

Mirka sa vráti z Kanady a je príjemne prekvapená z lásky Inge a Tibora. Tiež má pre Inge jednu novinku – s Braňom sa budú brať a oboch pozýva na svadbu do Kanady. Inge sa Ivanovi zverí, že odíde na nejaký čas zo Slovenska, pomôcť sestre so svadbou. Nechce, aby ju Ivan považoval za nezodpovednú matku. Nina si však jej odchod do Kanady vysvetlí celkom inak, najmä po tom, čo zistí, že odlieta aj s Tiborom. Okamžite volá Erikovi, aby sa s ním podelila o novinky.

Vyľakaná Luteránová už nechce zachraňovať Ritu, ale svoj život. Michal sa Rite doma ospravedlní, že sa jej neozýval, ale urobil niečo zásadné pre ich budúcnosť. Čo sa stalo s Adelou, zamlčí. Michal sa pred Ritou tvári ako romantik, ktorý chce predsvadobnú noc tráviť bez Rity. V skutočnosti však navštívi Karin. Ritu v noci pred svadbou vystraší prorocký sen o Michalovi a Baxovi. Michal ju utešuje, že ich šťastie nemôže Baxa nijako ohroziť. Ivan Ritu s Michalom oddáva v kaštieli. Svadobné veselie však preruší príchod Ritinho právnika. Rita ho pozvala zámerne – v svadobný deň chce Michalovi odhaliť Baxovu dedičskú podmienku.


350. epizóda
Keď sa Michal dozvie, že z dedičstva nič nebude, musí sa veľmi premáhať, aby pred Ritou neukázal svoj hnev. Keď sa trochu upokojí, obviní Ritu z toho, že ho oklamala. O takom dôležitom kroku sa rozhodla bez toho, aby sa s ním poradila. Michal tvrdí, že Rita sa nechá ovládať Baxom aj po smrti. Presvedčí ju, že Baxove peniaze sa jej nemocnici zídu. Sklamaná Rita dá napokon Michalovi za pravdu, lenže už je pravdepodobne neskoro. Michal však má v talóne jedno riešenie.

Nina začne útočiť na Erika, že je v pátraní málo aktívny. Erik sa obhajuje, že nie je pre neho ľahké byť v očiach všetkých podrazákom a ešte sa pri tom prizerať na šťastie Niny a Martina. Slávo v práci zvozí Ninu pred Drahušou a Niny sa to dotkne. Všetko na ňu akosi doľahne a pred bratom sa rozplače. Slávo si myslí, že Nina má problémy s Martinom a preto ho vyhľadá a prehovorí mu do duše. Martin však nemá tušenia o čom Slávo hovorí, až kým nepočuje Ninu telefonovať s Erikom. Pochopí, že Nina mu klame a nahnevá sa na ňu. Martin sa rozhodne zistiť, čo tí dvaja spolu majú.

Michal ukončí spoluprácu s Erikom. Odmietne mu poskytnúť akékoľvek ďalšie informácie o strýkovi. Erik je nahratý, prišiel o jedinú spojku. Z pocitu bezmocnosti sa opije. V podguráženom stave stretne Inge a začne ju urážať kvôli tomu, že paktuje s Tiborom. Inge ho počúva v nemom úžase.

Sledujte v stredu, 8. júna, o 5.20 a vo štvrtok, 9. júna, o 5.25, v televízii Doma!

Upútavka

 
Búrlivé víno - v pondelok až piatok popoludní!
Sledujte celé epizody na