DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Búrlivé víno: 377. a 378. epizóda

01. 10 2018 16:20 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno, Marián Mitaš, Kristína Turjanová
Búrlivé víno, Marián Mitaš, Kristína Turjanová

Eva sa vrhne Kramerovi do náručia. Rita požiada Michala o rozvod.

377. epizóda
Borecký sa v novinách vyjadril, že Kramer preukázal silu skutočného priateľstva. Eva mu zo srdca ďakuje za všetko, čo pre ňu robí a vrhne sa mu do náručia. Prezradí mu, že je veľmi šťastná, že sa vrátil do Vínneho. Karol je na vrchole blaha, má pocit, že si opäť našiel k Eve cestu a je len otázkou času, kedy ju definitívne získa. Karol si dá zavolať profesora Boreckého, hoci Vavro nesúhlasí s ničím, čo robí. Koľko je Kramer ochotný zaplatiť Boreckému za mlčanie?

Viera cíti vinu za Petrov stav, ale Ivan sa ju snaží povzbudiť - možno mu nakoniec zachránila život. Keby k zlyhaniu srdca prišlo až pri operácii, bol by na tom Peter o to horšie. Eva sa snaží Petra povzbudiť, aby sa vzchopil, lenže Peter má pocit, že ho Eva nechápe. Neskôr sa mame zverí, že sa veľmi bojí, že Evu sklame. Má obavy, či ho Eva neopustí, ak zostane na vozíčku...

Mráz v článku poohováral Ritinu nemocnicu aj osobu jej riaditeľky na základe informácií, ktoré mu poskytla Viera Roznerová. Rite článok spôsobí depresiu, ale nevzdáva sa, so vztýčenou hlavou napochoduje do nemocnice. Keď sa Martin dozvie o článku, ponáhľa sa za ňou, aby ju utešil. Ospravedlňuje sa za svoju mamu. Rita v zúfalstve povie Martinovi, že keby ju vtedy neopustil, nič z toho sa nemuselo stať, nemusela naletieť psychopatovi Oláhovi. Rita Martinovi prezradí, že Michal sa zašíva na psychiatrii a šialenstvo podľa nej iba predstiera. Po ohováraní, ktoré Rita zažije, sa rozhodne navštíviť Michala a požiada ho o rozvod.


378. epizóda
Eva sa zľakne Kramerových emócií a odíde za Petrom do nemocnice. Viera nahovára Petra, aby s ňou odišiel do rehabilitačného centra na Moravu, kde sa bude o neho strať. Evy sa to dotkne, že Viera sa stavia medzi ňu a Petra, ale dozvedá sa, že Peter mamu požiadal o pomoc sám. Viera obviní Evu, že na Petra príliš tlačí. Peter sa s Evou uzmieri a dohodnú sa, že na Moravu pôjdu spolu, bez Viery. Keď sa Kramer dozvedá, že Eva odchádza, začne zúriť.

Michal sa pred Ritou tvári ako šialenec, ale Rita mu na to odmieta naletieť. Od ošetrovateľa Šaňa sa dozvedá, že súd uznal Michala nepríčetným a nesvojprávnym. Rita je v šoku, ona pozná pravdu. Šaňo si jej verziu rád vypočuje a pozve ju na kávu. Ubezpečuje ju, že Michal jej už nijako nemôže ublížiť. Ale Michal nie je neškodný pacient na liekoch, ako si všetci myslia a chystá pomstu. Rita sa medzitým zbližuje so Šaňom na káve.

Slávovi Evin odchod na Moravu tiež nepríde vhod, lebo majú pred podpisom zmluvy s lukratívnym partnerom. Ivan Sláva povzbudí, aby obchod urobil sám a Eve dal voľno. Kramerovi sa podarí zo Sláva vytiahnuť podrobnosti o obchode a je rozhodnutý Vinárstvu tento kšeft prekaziť, len aby Evu prinútil zostať vo Vínnom. Podarí sa mu to?


Sledujte v utorok, 2. októbra, o 15.10 a v stredu, 3. októbra, o 13.45, v televízii Doma!

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Búrlivé víno - od utorka, 2. januára, v televízii Doma!
Sledujte celé epizody na