Búrlivé víno cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 5:30 •

Búrlivé víno: 389. a 390. epizóda

02. 08 2022 06:20 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno: 389. a 390. epizóda
Búrlivé víno: 389. a 390. epizóda Foto: TV Markíza

Rita je v šoku! Riaditeľom nemocnice má byť Erik?!

389. epizóda
Rita považuje Kramerov návrh na riaditeľa za žart z Erikovej strany. Odmieta sa zmieriť s myšlienkou, že by mala byť Erikova podriadená. Erik nestráca čas a začína sa zoznamovať s nemocnicou. Keďže Rita pre neho nemá kanceláriu, je nútená znášať ho v tej svojej.

Viola objaví v novinách obrázok Zoliho v truhle a prečíta si smútočný oznam od Agneši Fazuľovej. Violu smutné správy o dedkovej smrti zasiahnu, ponáhľa sa vyjadriť Ivanovi úprimnú sústrasť. Nič netušiaci Ivan sa v zlej predtuche ponáhľa z úradu domov.

Polák chce podať na firmu Rozner-Dolinský trestné oznámenie. Peter ponúka Polákovi okamžité odstupné, ak žalobu stiahne. Eva chce vedieť, kde má Peter v úmysle zohnať taký veľký obnos peňazí, keďže firma je momentálne v dlhoch. Peter na to nemá odpoveď, ale trvá na odškodnení Polákovej dcéry, ktorej ich stroj dokaličil ruku. Eva poza Petrov chrbát príde požiadať o pomoc Karola Kramera.

Keď Inge zistí, že Lýdia chce spáchať samovraždu, Slávo chce okamžite volať Karolovi Kramerovi, ale Inge mu v tom zabráni. Kramer sa nesmie nič dozvedieť, inak by poslal Lýdiu z nemocnice rovno do psychiatrickej liečebne. Slávo namieta – Karol ako jediný by mohol vedieť, kam Lýdia šla! Inge má iný nápad. Pod zámienkou si vypožičia rodinné albumy Kramerovcov. Podľa fotografií nájdu so Slávom isté miesto, ktoré im Stela pomôže pomenovať. Karolovi je Slávovo vyzvedanie podozrivé, ale Slávo mu nemá čas vysvetľovať, ponáhľa sa nájsť zámoček v Láskovej. Ide o minúty, v ktorých Lýdia prežíva dilemu, či má z tohto sveta odísť alebo zostať. Podarí sa Slávovi prísť včas?


390. epizóda
Vavro konal proti Kramerovmu nariadeniu a peniaze odovzdal Petrovi. Toto gesto Petra poriadne nahnevalo. Obviní Evu, že to, čo urobila, považuje za podraz. Peniaze odmieta prijať. Eva je zúfalá, príde sa posťažovať Kramerovi. Je naštvaná, že Karol porušil ich dohodu a poslal Vavra rovno za Petrom. Karol začína tušiť, že Vavro jednal na vlastnú päsť. Eve však sľúbi, že s Petrom to dá do poriadku. Peter odmieta prijať akúkoľvek formu pomoci od Karola a ten mu vykričí, že svojim egoistickým správaním iba zraňuje Evu. Keby ju skutočne miloval, nikdy by ju neobvinil zo zrady. Peter napokon uzná, že jednal impulzívne a nechá sa Kramerom obmäkčiť. Pre Evu má však jeden zásadný návrh. Karol je rozhodnutý Vavrovi jeho podraz raz a navždy spočítať.

Igor so Žigom sa vracajú zo školenia plní nápadov ako vylepšiť ich Vínnu cestu. Aby sa odlíšili od konkurencie, špeciálnym bonusom bude zoznamka. Dorote sa nápad pozdáva, ale Viola má pochybnosti. Igor ženám predstaví plán, ako mienia ľudí nenásilne popáriť.

Erik si do Ritinej kancelárie objednal nový stôl. Rita pochopí, že sa ho nezbaví a je z toho zúfalá. Požiada sestru Lukášovú, aby si na Erika posvietila a o všetkých jeho krokoch ju informovala. Rita sa chce Erika zbaviť a tak ho zámerne nezavolá na dôležitú schôdzu primárov. Erik sa však o schôdzi dozvie z iného zdroja a konflikt je na svete.

Lýdiu prepustili z nemocnice, je pri nej Slávo, ktorý za ňou odmietne pustiť Inge. Slávo robí všetko preto, aby Lýdii pomohol dať sa dokopy. Lýdia sa chce Slávovi za všetko odvďačiť svojským spôsobom...


Sledujte v stredu, 3. augusta, o 5.20 a vo štvrtok, 4. augusta, o 5.15, v televízii Doma!

Upútavka

 
Búrlivé víno - v pondelok až piatok popoludní!
Sledujte celé epizody na