Búrlivé víno cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 5:30 •

Búrlivé víno: 399. a 400. epizóda

16. 08 2022 06:15 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno: 399. a 400. epizóda
Búrlivé víno: 399. a 400. epizóda Foto: TV Markíza

Stelin stav sa z hodiny na hodinu zhoršuje. Martin žiada Kristínu o pomoc, ona sa však o sestre Nadi odmieta baviť.

399. epizóda
Martin žiada Kristínu o pomoc. Potrebuje Naďu usvedčiť z niečoho, čo sa stalo pred rokmi a vďaka čomu dosiahne zákaz stretávania sa s Jurkom. Kristína sa však o sestre odmieta baviť a už vôbec nechce spomínať na noc, kedy sa jej život obrátil naruby práve kvôli Nadi a Martinovi. Osudnú noc ju totiž znásilnili a bola to práve jej sestra, ktorá jej do pohára nasypala drogu. Martin odmieta pochopiť, prečo Kristína znásilnenie nikdy nenahlásila a chce z jej úst počuť, akú úlohu v tom celom zohrala Naďa. Kristína si naopak myslí, že by Martin mal dať Nadi šancu, ak sa chce starať o svoje dieťa. Možno práve materinská láska ju zmení k lepšiemu. Martin toto riešenie odmieta.

Viola dovolí Aďovi, aby u nich býval. Dorka mu vyvára super jedlá a Igor začína žiarliť. Keď sa od Drahuše dozvie klebetu, že Adriána z bývalého zamestnania prepustili práve kvôli tomu, že zviedol šéfovu ženu, ponáhľa sa domov so zlou predtuchou. Igorova nočná mora sa takmer stáva skutočnosťou, keď u nich v obývačke nájde Adriána oblečeného iba v župane. Igor Žigovi rázne oznámi, že Aďa sa musia zbaviť!

Michal v nemocnici cez dvere počúva výsledky konzília a kuje svoj plán. Kramer je svedkom, ako Stela kolabuje a je voči jej trápeniu bezmocný. Oporou v ťažkej situácii je mu Eva. Špecialista, ktorého zohnal pre Stelu Kramer, sa zdržal na ceste a Stelin stav sa z hodiny na hodinu zhoršuje. Rita ponúkne Kramerovi núdzové riešenie – pozná špičkového neurochirurga, ktorý je k dispozícii v jej nemocnici. Keď sa však Kramer dozvie, že sa jedná o psychopatického Michala Oláha, je zásadne proti. Eva ho presviedča, že ak ide o Stelin život, predsudky idú bokom.


400. epizóda
Michal po stanovení diagnózy začne liečiť Stelu. Keď sa o tom dozvedia Erik s Adelou, sú šokovaní z toho, že Rita také niečo dovolila. Rita sa bráni, že nemala na výber, Stele išlo o život. Erik vysloví pochybnosť, čo ak jej Michal liečbou uškodí – v hre je nielen Stelin život ale aj fungovanie celej nemocnice. Aj Kramer má pochybnosti o svojom rozhodnutí nechať Oláha liečiť svoju dcéru, ale Eva ho ubezpečuje, že sa rozhodol správne. Keď Inge vidí Kramerove city k Eve, v záujme Lýdie ju z kaštieľa taktne vyhodí.

Kristína nabáda Martina, aby Nadi odpustil, no Martin to nedokáže. Naďa medzitým vyprevádza Jurka a Ninu k starým rodičom. Nina sa s Naďou stretne osamote a priamo sa jej spýta, či jej ide o Jurkovo dedičstvo. Naďa situáciu otočí a obviní Ninu s Martinom, že práve im ide o Jurkove lesy. Nina nevie, či je Naďa geniálna klamárka, alebo nevinná obeť. Naďa pred Karin prizná, že má v rukáve ešte jeden tromf, ktorý Ninu s Martinom navždy umlčí.

Michal príde oznámiť Kramerovi, že Stela je zachránená. Karol spolu s Lýdiou sa ponáhľajú do nemocnice za dcérou. Inge Karola pred Michalom varuje – je to vrah, ktorý zabil muža, ktorého milovala. Karol jej neverí, nikdy sa žiadne dôkazy nenašli, považuje to za Ingin výmysel. Karol pri pohľade na svoje zdravé dieťa na odmenu prisľúbi Michalovi čokoľvek, čo si zažiada. Nie je ťažké uhádnuť, po čom Michal zatúži a Kramer mu toto prianie ochotne splní...


Sledujte v stredu, 17. augusta, o 5.25 a vo štvrtok, 18. augusta, o 5.25, v televízii Doma!

Upútavka

 
Búrlivé víno - v pondelok až piatok popoludní!
Sledujte celé epizody na