Búrlivé víno cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 5:30 •

Búrlivé víno: 425. a 426. epizóda

21. 09 2022 06:15 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno: 425. a 426. epizóda
Búrlivé víno: 425. a 426. epizóda Foto: TV Markíza

Kramer vyhral, je nový majiteľ vinárstva. Jurko zistí, kto sú jeho praví rodičia.

425. epizóda
Kramer vyhral, ale Ivan ním pohŕda. Obviní Inge, že ako jeho pravá ruka o Kramerových zámeroch od začiatku vedela a tým pádom okradla vlastnú rodinu. Inge však vôbec netuší, z čoho ju Ivan obviňuje. Keď sa od Kramera dozvie, čo spáchal, je pobúrená. Príde Ivanovi vysvetliť, že s tým nemá nič spoločné.

Milica začína byť trochu podozrievavá, Karin má čo robiť, aby to uhrala, volá Michala na pomoc. Kramer Michala predstaví ako nového riaditeľa nemocnice, Adela Luteránová sa následne rozhodne, že za týchto okolností dá výpoveď.

Naďa nahovára Martinovi, že choré dieťa potrebuje pri sebe oboch rodičov. Vymaže ďalšiu SMS od Niny z Martinovho telefónu a snaží sa v Martinovi vzbudiť žiarlivosť, čo sa jej čiastočne aj podarí. Naďa sa tvári ako ukážková matka a Martinovi sa prvý raz zdá, že Nadi doteraz krivdil. Naďa si myslí, že je vhodný čas na to, aby sa Jurko o nich dozvedel pravdu, ale Martin trvá na tom, že by pri tom mala byť aj Nina. Jurko si však ich rozhovor vypočuje a pochopí, že jeho skutoční rodičia sú Naďa a Martin.

Slávo a Ivan sa lúčia s vinicami a zapíjajú žiaľ zo straty vinárstva. Kramer sa robotníkom predstaví ako nový majiteľ firmy a Evu veľkoryso ponecháva vo funkcii, lenže Eva s ním spolupracovať odmieta. Eva vie, že Petra správa o strate vinárstva môže zdravotne položiť a Kramer ju tým vydiera. Tvári sa, že existuje spôsob ako všetko vrátiť späť. Eva je zvedavá, aké sú Kramerove podmienky, no ten jej dá neslušný návrh. Čo na to Eva - obetuje sa v prospech firmy a celej rodiny?


426. epizóda
Luteránová rieši s Michalom svoju výpoveď a zanedbá pacientku. Manžel prvorodičky rieši u riaditeľa ohrozenie svojej ženy a dieťaťa doktorkou Luteránovou, vyhráža sa žalobou, ale Michal sa Adely zastane. Nebude to však zadarmo - žiada ju, aby sa stala nástupkyňou Rity, jeho pravou rukou. Keď to Adela odmietne, začne ju vydierať.

Nina sa vráti domov a pristihne Naďu, ako sa objíma s Martinom. Jej žiarlivostný výstup zobudí Jurka, ktorý povie Nine nepekné veci. Nebola tu, keď bol chorý, ale postarali sa o neho jeho skutoční rodičia. Nina je v šoku, od Martina a Nadi to berie ako podraz, lebo sa dohodli, že pravdu Jurkovi povedia spoločne. Nina odchádza späť k rodičom a Jurko je zmätený a plný otázok. Nina chce svoj žiaľ zahnať aspoň prácou, no dozvedá sa, že rodinný podnik už neexistuje.

Milica má strach z prostredia, v ktorom sa ocitla a v panike sa pokúsi o útek. Karin jej to včas prekazí. Keď sa to dozvie Michal, pochopí, že situácia by sa mohla zopakovať a rozhodne sa konať. Výpoveď chce nahrať ihneď. Milica sa však bojí vypovedať a Michal volá jej dedkovi, aby jej dohovoril.

Eva Kramerov návrh odmietne, veľmi ju tým urazí. Spolu s otcom idú navštíviť Petra a ten sa počas ich návštevy preberie z narkózy. Zisťuje, že si konečne cíti nohy. Robí si veľké plány s vinárstvom a teší sa na návrat do práce. Eva mu nedokáže povedať pravdu. Profesor Charvát povie Eve, že Petrova liečba bude ešte veľmi zložitá a preto potrebuje absolútny pokoj a žiadne negatívne emócie, ktoré by mohli jeho stav skomplikovať. Eva sa s rodinou dohodne, že Petra na rekonvalescenciu ponechajú v Brne, aby ho uchránili pred pravdou o vinárstve. Ale aktívny Peter si poza ich chrbát vybavil prevoz domov hneď na druhý deň. Eva si zúfa a začína mať pocity, že nemá inú možnosť ako prijať Kramerov návrh...


Sledujte vo štvrtok, 22. septembra, o 5.15 a v piatok, 23. septembra, o 5.15, v televízii Doma!

Upútavka

 
Búrlivé víno - v pondelok až piatok popoludní!
Sledujte celé epizody na