Búrlivé víno cover

DOMA • PONDELOK - PIATOK • 5:30 •

Búrlivé víno: 433. a 434. epizóda

03. 10 2022 06:15 | www.tvdoma.sk
Búrlivé víno: 433. a 434. epizóda
Búrlivé víno: 433. a 434. epizóda Foto: TV Markíza

Michal udrel na Kramerove citlivé miesto. Nina sa rozhodne prijať Tomášovu ponuku.

433. epizóda
Viera robí Martinovi výčitky kvôli Nadi. Má pocit, že vo vzťahu s Ninou nezabojoval dosť, ale uteká pri prvej kríze. Naďa sa snaží získať Vieru na svoju stranu a opisuje jej svoju ťažkú situáciu. Viera jej na to ale neskočí a navštívi Ninu, aby jej vyjadrila svoj názor na Naďu. Chce od Niny vedieť pravdu o jej novom vzťahu. Nina svokre prizná, že bozk s Tomášom ju mal len vzdialiť od Martina, ale budúcnosť s ním neplánuje. Viera apeluje na to, aby si nedala svoju rodinu vziať Naďou, lebo podľa nej je to klamárka. Nina napokon Martina s Jurkom príde navštíviť, ale Martin jej sám povie, aby radšej nechodila a nemotala tým Jurkovi hlavu. Po týchto slovách sa Nina rozhodne prijať Tomášovu ponuku.

Slávo má pre Kramera návrh - rád by sprevádzal Lýdiu so Stelou na ceste do zahraničia, aby ich ochránil. Kramer to zamietne a odchádza na jednanie s Ivanom a Evou o darovaní viníc. Počas jednania má však urgentný telefonát od Michala, ktorý mu oznámi, že má jeho dcéru. Kramer sa vykašle na podpis zmlúv a ponáhľa sa bez vysvetlenia za Michalom do nemocnice. Ivan je jeho správaním zneistený, považuje to za ďalší špinavý trik.

Michal udrel na Kramerove citlivé miesto a tak je nútený viníc sa vzdať. Najradšej by Michala namieste zabil, ale potom by sa nedozvedel, kde drží jeho milovanú dcéru. Nič netušiaca Stela omámená liekmi spí v jeho byte. Slávo sa od Lýdie dozvie, že Kramera niekto vydiera. Kramer Stelu privádza domov - omámenú, ale v poriadku. Pred mamou a Slávom sa preriekne, že bola u doktora Michala a obaja tak pochopia, kto je tým vydieračom. Keď je pravda vonku, Kramer sám požiada Sláva o to, aby chránil Lýdiu so Stelou a odcestoval s nimi. Dolinskí zatiaľ márne čakajú na darovaciu zmluvu a netušia, že situácia sa nezvratne zmenila.


434. epizóda
Kramer je nešťastný z toho, že firmu nemôže Dolinským vrátiť, ale Ivan jeho úprimnosti neverí. Lýdia sa Kramerových úmyslov zastane, ale Ivan ju obviní, že v tom ide s ním. Lýdiu zmena situácie prinúti k zmene postoju - nechce, aby Slávo v takejto chvíli opúšťal svoju rodinu. Dolinskí doma oplakávajú vinárstvo a Inge vo viniciach Ivanovi prezradí, že Kramera vydieral Oláh. Inge má od Kramera inštrukcie, aby Ivanovi ponúkla finančné odškodnenie za ich stratu, ale Ivan je zásadne proti. Nedovolí, aby si sviniar Kramer kupoval jeho deti.

Peter pred rodinou hrá, že berie ranu od Kramera ako daň osudu za svoje vyliečenie, ale potichu zúri. Eve sľubuje, že keď sa opäť postaví na nohy, spoločnými silami začnú od znova. Kramer príde robotníkom do vinice oznámiť, že vinárstvo predal a robotníci sú plní obáv o svoju budúcnosť. Eva zistí, že im Kramer poslal na účet obrovské množstvo peňazí, napriek Ivanovmu nesúhlasu. Eva nevie, či by mali peniaze prijať alebo vrátiť.

Michal sa opíja vlastným víťazstvom, má pocit, že dosiahol vrchol svojho celoživotného snaženia. V noci ho však začnú trápiť desivé nočné mory, pred ktorými nedokáže ujsť. Ráno nepríde do práce a všetci ho v nemocnici zháňajú.

Martin si vyčíta, že bol na Ninu príliš tvrdý, Naďa ho utešuje, že konal správne. Ponúkne sa, že si vezme voľno a bude Jurka pripravovať na zápis do školy. V skutočnosti má však dohodnutý termín u kaderníčky a núti tam ísť aj Jurka. Keď sa jej vzpiera, neváha ho doma nechať samého...

Erik je zo správy o dieťati v rozpakoch, túto novinu musí spracovať v krčme. Rita je z jeho reakcie zmätená, ale Erik sa ešte v ten deň vráti za ňou do nemocnice - síce pod parou, ale s kvetmi. Adele však medzi štyrmi očami prizná, že na dieťa nie je pripravený.

Sledujte v utorok, 4. októbra, o 5.20 a v stredu, 5. októbra, o 5.15, v televízii Doma!

Upútavka

 
Búrlivé víno - v pondelok až piatok popoludní!
Sledujte celé epizody na