DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Búrlivé víno

01. 02 2017 10:00 | www.markiza.sk
Búrlivé víno
Búrlivé víno

Seriál z vinárskeho prostredia

Najobľúbenejší a najsledovanejší rodinný seriál z krásneho vinárskeho prostredia sa už od svojho začiatku, 1. januára 2013, stal slovenským fenoménom. Už päť rokov máme možnosť sledovať osudy dvoch vinárskych rodín – Roznerovcov a Dolinských - rozdelených dávnymi tajomstvami a neskôr opäť spojených priateľstvom a láskou.

Seriál ponúka obrovské množstvo emócií – lásku, priateľstvo, vášeň, ale aj nenávisť a ľudskosť. Stavia na tradičných hodnotách a okrem romantiky udržujú diváka v napätí tiež silné dramatické príbehy na pozadí slovenských reálií.

O fenomenálnom úspechu Búrlivého vína sa dozvedeli aj za hranicami a seriál sa na jeseň roku 2015 objavil aj v Slovinsku. Naša sesterská televízia Pop TV si nakrútila vlastnú adaptáciu seriálu pod názvom Usodno vino (Osudové víno) s tamojšími hereckými hviezdami. S obrovským úspechom vysiela už štvrtú sériu. Formátové práva, teda licencia na adaptáciu seriálu, boli predané dokonca aj do Nigérie a Latinskej Ameriky.

Pôvodná markizácka verzia sa dostala dokonca až do ďalekého Vietnamu. Od konca mája 2016 sa pod názvom Bor, mámor, szerelem (Víno, opojenie, láska) sa vysielalo aj v susednom Maďarsku.

Našich obľúbených seriálových hrdinov si najnovšie od 4. januára tohto roku vychutnávajú už aj diváci v najsevernejšej z pobaltských krajín - v Estónsku.
 
Hrajú: Kristína Turjanová, Vlado Kobielsky, Marek Majeský, Monika Hilmerová, Martin Mňahončák, Petra Vajdová, Juraj Loj, Ivana Kuxová, Emil Horváth, Zdena Studenková, Roman Luknár, Eva Rysová, Ivan Letko, Viktória Valúchová, Pavol Sedlačko, Juraj Bača, Helena Krajčiová, Ján Jackuliak, Táňa Radeva, Jana Oľhová, Laura Hritzová, Richard Labuda, Zuzana Porubjaková, Ondrej Daniš, Zuzana Norisová a ďalší

Výkonná producentka: Ivana Luknárová
Kreatívna producentka: Anna Fifíková
Réžia: Matúš Libovič, Vlado Fischer

Komentáre ( 0)